Komiks o Ignacym Janie Paderewskim

Paderewski. Wygrał Polskę na Fortepianie

Miło nam poinformować, że fundacja Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki pn. Program Wsparcia Edukacji.

W ramach realizacji konkursu powstanie edukacyjny komiks o Ignacym Janie Paderewskim.

Wielki pianista, kompozytor i polityk – tyle w skrócie wiemy o Ignacym Janie Paderewskim. Wielkopolanie znają jeszcze jego rolę związaną z wybuchem Powstania Wielkopolskiego.   

Paderewski to jednak postać o wiele bardziej złożona. Jest nie tylko pomnikowym symbolem, ale człowiekiem z krwi i kości, mężem, ojcem, społecznikiem, wirtuozem, obywatelem świata i – oczywiście – wielkim polskim patriotą. 

Takim właśnie przedstawia go komiks „Paderewski. Wygrał Polskę na fortepianie”, autorstwa W. Tkaczyka i K. Budziejewskiego, którego kilka tysięcy egzemplarzy jeszcze w grudniu trafi bezpłatnie do wielkopolskich szkół. 

Scenariusz opiera się na pamiętnikach artysty spisanych w latach 30-tych XX w. Fabuła komiksu dotyka najbardziej prywatnych spraw genialnego pianisty, w tym dramatycznych kwestii rodzinnych i osobistych, powszechnie bardzo mało znanych.  

Celem głównym projektu jest wspieranie wychowania patriotycznego, kształtowanie dumy narodowej oraz rozbudzenie zainteresowania historią Polski

Całkowita wartość zadania: 111 000 zł

Wartość finansowania: 111 000 zł

 

logo555 1

 

HTML Button Generator