MŁODE POLKI, MŁODZI POLACY
I ICH PLANY RODZINNE…
Co młode pokolenie myśli o małżeństwie, rodzinie i rodzicielstwie?

 Autorzy:
Dorota Gizicka
Michał A. Michalski
Krzysztof Szwarc
 

Jak będą wyglądały polskie rodziny za dziesięć, piętnaście, dwadzieścia lat? Jak dokonujące się dziś przemiany relacji rodzinnych zmienią nasze społeczeństwo w najbliższych dekadach? Jak wpłyną na nasze życie? Czy będziemy mogli dalej powiedzieć, że rodzina jest dla Polaków ogromnie ważna? Czy może będziemy coraz częściej żyć samotnie, bez rodziny…?

Choć te pytania dotyczą nas wszystkich, to odpowiedź na nie w dużej mierze zależy od młodego pokolenia. Niniejszy raport przedstawia opinie młodych Polek i Polaków na temat rodziny, małżeństwa i rodzicielstwa. Dostarcza on odpowiedzi na pytania, o to, jak postrzegają oni małżeństwo, rodzinę i rodzicielstwo, skąd czerpią wiedzę o relacjach i życiu rodzinnym, i czy chcą żyć w małżeństwie, oraz czy chcą mieć dzieci…?

Raport z pewnością będzie interesujący i przydatny dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się nie tylko nad przyszłością polskich rodzin, ale kondycją i potencjałem polskiego społeczeństwa w najbliższych dekadach.

Raport sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN 


Raport powstał na podstawie danych z badania zrealizowanego w ramach programu po "Pierwsze Rodzina "

logo 0102

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią raportu. Jeśli chcesz go otrzymać zapisz się do naszego newslettera. Otrzymasz jego pełną wersję - Raport - załącznik po potwierdzeniu adresu email z rejestracji.
Raport zostanie wysłany w ciągu 15 minut

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera portalu polskieforumrodzicow.pl. Administratorem Twoich danych osobowych jest fundacja Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie z siedzibą przy ulicy Klin 9/2, 60-602 Poznań. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych określone zostały w Polityce prywatności.

HTML Button Generator