Życzenia Wielkanocne

kartka

Premiera nowego raportu z badania Iworis

MŁODE POLKI, MŁODZI POLACY I ICH PLANY RODZINNE…
Co młode pokolenie myśli o małżeństwie, rodzinie i rodzicielstwie?
 

14-06-2023 GODZ. 11:00 Zapraszamy na konferencję On-line

Rodzina na antenie 2023

Jakie są sprawdzone patenty na udaną komunikację między żoną i mężem? Jak pary mogą dbać o zdrowie prokreacyjne? Jak żyć w trwałym i udanym związku? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci, którzy zostali zaangażowani przez Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie do realizacji projektu pod hasłem „RODZINA NA ANTENIE 2023 - prorodzinna komunikacja w mediach”.

Na portalach: SOSRozwod.pl, PieknaDziewczyna.pl i BycMezczyzna.pl pojawiają się pierwsze publikacje o tematyce rodzinnej przygotowane przez dziennikarzy IWORIS oraz zaproszonych gości. Dzięki finansowaniu projektu przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej do końca 2023 roku Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie zrealizuje ponad 100 wideo podcastów, dwa webinary. Powstaną również 24 artykuły prasowe.

Ponad 64 tysiące młodych ludzi śledzi kanały tiktokowe i portale - PieknaDziewczyna.pl oraz BycMezczyzna.pl. To właśnie tam są już publikowane pierwsze porady na temat rozwoju zawodowego, zaradności życiowej, samodzielności oraz zdolności do tworzenia udanych relacji. Większość materiałów redakcyjnych kierowanych jest do osób w wieku od 18 do 35 roku życia.

W ramach projektu realizowane jest również badanie naukowe na temat doświadczeń rodziców związanych z wychowywaniem dzieci. Na pytania dr. Krzysztofa Szwarca, dr Doroty Gizickiej i prof. Michała Michalskiego odpowiedziało już 1.500 rodziców. Naukowcy analizują teraz ich odpowiedzi.

Od blisko pięciu lat na portalach z portfolio Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie pojawiają się artykuły, wideo podcasty i audycje związane tematyką rodzinną. Od początku istnienia fundacji pracujący w redakcjach dziennikarze dbają, aby prezentowane treści oparte były na solidnych fundamentach – badaniach naukowych, a nie obiegowych opiniach. Zespól IWORIS kontynuuje swoją misję i zapewnia, że także teraz – w drugim półroczu 2023 roku nie zabraknie dobrej lektury – sprawdzonych porad i ciekawie zaprezentowanych informacji, bo… RODZINA JEST ZBYT WAŻNA, BY O NIEJ NIE MÓWIĆ!

PROJEKT „RODZINA NA ANTENIE 2023 – prorodzinna komunikacja w mediach” w ramach IV otwartego konkursu ofert w zakresie promocji rodziny “Po pierwsze Rodzina!” na rok 2023 finansowany jest przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Realizacja zadania publicznego ze środków finansowych w wysokości 350 000,00 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Data podpisania umowy o dofinansowanie zadania: czerwiec 2023 r.

RnA 2023 K2 banerinfo 004 002

Komiks o Ignacym Janie Paderewskim

Paderewski. Wygrał Polskę na Fortepianie

Miło nam poinformować, że fundacja Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie realizuje projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki pn. Program Wsparcia Edukacji.

W ramach realizacji konkursu powstanie edukacyjny komiks o Ignacym Janie Paderewskim.

Wielki pianista, kompozytor i polityk – tyle w skrócie wiemy o Ignacym Janie Paderewskim. Wielkopolanie znają jeszcze jego rolę związaną z wybuchem Powstania Wielkopolskiego.   

Paderewski to jednak postać o wiele bardziej złożona. Jest nie tylko pomnikowym symbolem, ale człowiekiem z krwi i kości, mężem, ojcem, społecznikiem, wirtuozem, obywatelem świata i – oczywiście – wielkim polskim patriotą. 

Takim właśnie przedstawia go komiks „Paderewski. Wygrał Polskę na fortepianie”, autorstwa W. Tkaczyka i K. Budziejewskiego, którego kilka tysięcy egzemplarzy jeszcze w grudniu trafi bezpłatnie do wielkopolskich szkół. 

Scenariusz opiera się na pamiętnikach artysty spisanych w latach 30-tych XX w. Fabuła komiksu dotyka najbardziej prywatnych spraw genialnego pianisty, w tym dramatycznych kwestii rodzinnych i osobistych, powszechnie bardzo mało znanych.  

Celem głównym projektu jest wspieranie wychowania patriotycznego, kształtowanie dumy narodowej oraz rozbudzenie zainteresowania historią Polski

Całkowita wartość zadania: 111 000 zł

Wartość finansowania: 111 000 zł

 

logo555 1

 

Razem Możemy Więcej

ROJEKT „KIERUNEK INTEGRACJA – od KRYZYSU przez WSPARCIE do INTEGRACJI RODZIN UCHODŹCÓW”

Miło nam poinformować, że fundacja Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie realizuje projekt dofinansowany w ramach konkursu ofert „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023”, realizowanego w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023

Projekt „KIERUNEK INTEGRACJA – od KRYZYSU przez WSPARCIE do INTEGRACJI RODZIN UCHODŹCÓW” ma na celu wsparcie integracji oraz zapewnienie specjalistycznej pomocy rodzicom ukraińskim z dziećmi przebywającym w Polsce w wyniku wojny na Ukrainie.  Prócz bezpośredniego wsparcia w postaci indywidualnych terapii z psychologiem, psychiatrą, pedagogiem itp. w ramach projektu zostanie zorganizowanych 16 webinarów, opublikowanych 51 artykułów prasowych, 17 wideo podcastów, 17 audycji radiowych dla których zostanie zrealizowana kampania promocyjna.

Zapraszamy do odwiedzania naszych mediów których regularnie publikujemy materiały w ramach projektu.

 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety związanej z realizacją projektu: https://ua.webankieta.pl/

Całkowita wartość zadania: 1 099 361,00 PLN 

Wartość finansowania 1 099 361,00 PLN 

 

logo ministerstwo

HTML Button Generator